URZĄDZENIA MEDYCZNE


I.   LAMPA  DO  FOTOTERAPII   Q. LIGHT 200

          Lampa Q. LIGHT 200 jest bardzo nowoczesnym urządzeniem przeznaczonym do światło – i koloroterapii.

 Łączy w sobie najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie leczenia. Przy długości fal od około 400 do około 780 nanometrów światło Q. LIGHT nie zawiera w ogóle promieni ultrafioletowych i niemal nie ma udziału promieni podczerwieni. Niewielkie promieniowanie podczerwone wpływa jednak korzystnie na efekt leczenia. Wymienne filtry polaryzacyjne i kolorowe umożliwiają uzyskanie światła w czterech wariantach :

1)światło białe,
2) światło białe spolaryzowane,
3) światło kolorowe ( 7 kolorów ),
4) światło kolorowe spolaryzowane(7 kolorów)

Mając tyle możliwości  lampa  Q. LIGHT 200    umożliwia  wykwalifikowanemu fototerapeucie zastosowanie   wielotorowego                                 i wielopoziomowego leczenia   medycznego i kosmetycznego . Obok strefy psychicznej i układu wegetatywnego światło stymuluje też miejscową przemianę materii i odnowę komórek. Typowe pola zastosowania to gojenie ran, pobudzanie własnego systemu odpornościowego i ogólna regeneracja. Osiągnięcia nowoczesnej światłoterapii można wykorzystać z powodzeniem również w leczeniu chorób skóry.


Terapia i profilaktyka

Terapia świetlna znajduje zastosowanie zarówno w leczeniu jak i profilaktyce. Może pomóc w zapobieganiu objawom lub je łagodzić  i odnawiać zwykły poziom energii i sprawności organizmu. Poprawę stanu ogólnego można stwierdzić niekiedy już po krótkim czasie bez stosowania leków i bez działań ubocznych.

Wskazania medyczne:

·        Wzmocnienie sił obronnych organizmu oraz osłabionego systemu     immunologicznego

·        Pobudzenie sił regeneracyjnych organizmu, aktywacja sił kuracji spontanicznej, leczenie przeziębień i infekcji

·        Stymulacja krążenia i przemiany materii,

·        Harmonizowanie systemu trawiennego,

·        Pomoc w gojeniu ran ( zarówno świeżych ran jak i blizn )

·        Leczenie urazów sportowych ( bóle, naciągnięcia, krwotoki ),

·        Działanie łagodzące w chorobach skóry ( np. dermatitis, trądzik, alergie),

·        Leczenie depresji , zwłaszcza „ depresji uwarunkowanych sezonowo ” ( w miesiącach jesiennych i zimowych wielu ludzi cierpi z powodu z powodu spadku sprawności i braku energii. To brak naturalnego światła dziennego może powodować depresję i brak dobrego samopoczucia),

·        Leczenie zaburzeń snu (częstym skutkiem nadużywania leków jest znaczne obniżenie jakości życia, niedyspozycja cielesna i duchowa)

·        Leczenie zakłóceń „ zegara wewnętrznego „ ,

·        Relaks i poprawa ogólnego dobrego samopoczucia.

Wskazania kosmetyczne:

·        Leczenie problemów skórnych takich jak skóra sucha , zanieczyszczona, cellulitis, trądzik młodzieńczy i różowaty, łuszczyca

·        Poprawa elastyczności i napięcia skóry, pobudzenie tworzenia kolagenu,

·        Optymalizacja zaopatrzenia skóry w tlen,

·        Stymulacja metabolizmu komórki i regeneracja komórek.

Przeciwwskazania:

·        Nadwrażliwość na światło lub tzw. fotoalergia,

·        Ciąża – płód staje się bardzo aktywny,

·        Choroby nowotworowe – brak szczegółowych informacji o skutkach terapii

 

II. Lampa MEDOLIGHT –

zminiaturyzowane urządzenie medyczne najnowszej generacji (skonstruowane z wykorzystaniem nanotechnologii kosmicznej) do światłoterapii, w którym wykorzystano diody elektroluminescencyjne do kontaktowego leczenia światłem czerwonym i bliską podczerwienią.

Lampa jest wielkości myszki komputerowej ale posiada bardzo potężną moc – zamontowanych jest w niej 108 diod, które gęstością energii przewyższają 1000- krotnie diody sygnalizacyjne, 250 – krotnie żarówkę 100 W a ich specjalna konstrukcja z soczewką skupiającą wiązkę światła pozwala kierować ją pod kątem ok. 30 stopni, podczas gdy zwykłe żarówki emitują światło pod kątem ok. 360 st.

Lampa  MEDOLIGHT  jest wyjątkowo skuteczna w leczeniu wszelkiego rodzaju bólów (głowy, serca, stawów, zębów, zatok, kończyn, kręgosłupa), stanów zapalnych, ran (przyspiesza gojenie), zaburzeń snu i bezsenności, chorób skórnych, infekcji u noworodków i dzieci starszych, alergii – i ma skuteczne działanie kosmetyczne – wygładza zmarszczki, ujędrnia starzejącą się cerę.

„SERCOWCOM”  ZASTĘPUJE  NITROGLICERYNĘ !!

 

Medyczne urządzenie  MEDOLIGHT każdy powinien mieć w domu, gdyż jest to „lekarz domowy” dla całej rodziny ! Można go zawsze mieć przy sobie w torebce lub kieszeni,
w domu, w podróży czy na urlopie.

Tę cudowną lampkę, która będzie służyła całej rodzinie i nigdy się nie wyczerpie (ładuje się ją tak jak telefon komórkowy) można kupić w naszym Gabinecie za niewielka sumę – za gotówkę lub na dogodne raty.

III. Mata masująca SHIATSU

 

·        Rozluźnia i odpręża mięśnie

·        Pobudza układ krążenia

·        Poprawia funkcjonowanie tkanki mięśniowej

·        Zapobiega cellulitis, redukuje tkankę tłuszczową

·        Usuwa zmęczenie nóg

·        Poprawia kondycję

·        Dodaje energii życiowej, poprawia nastrój, rozjaśnia psyche

·        Zapobiega depresji i melancholii

IV. Mata lecznicza SANOTHERM

Jest to urządzenie medyczne najnowszej generacji, w którym zastosowano system włókien węglowych do rozprowadzania ciepła podczerwieni medycznej.
Ta opatentowana w całej Europie mata włoska pod względem budowy i działania nie może być porównywana z żadnymi innymi matami grzewczymi !
Mata ma wymiary 190 x 90 x 2 cm i pasuje do każdej leżanki medycznej czy łóżka.

Posiada 2-zakresowy przełącznik, dzięki któremu można prowadzić leczenie:

·        w temperaturze ok. 16 – 18 st. C – długimi falami o niewielkiej intensywności i dużą głębokością przenikania

·        w temperaturze ok.22 – 24 st. C – krótszymi falami o większej intensywności i mniejszej głębokości przenikania.

Mata działa jednocześnie na całe ciało i ma zastosowanie w leczeniu:
- bólów i chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa
- chorób reumatycznych
- chorób zwyrodnieniowych, gośćcowych, artretycznych
- zespołu ramię- ręka
- porannego zesztywnienia przy zapaleniu wielostanowym.


Stosujemy ją również jako urządzenie relaksacyjne w dolegliwościach psychicznych i nerwobólach (wspaniale wycisza i uspokaja) a także jako urządzenie rozgrzewające przygotowujące pacjenta do zabiegu masażu i akupresury.
Wielką zaletą maty jest to, że nagrzewając ciało pacjenta i przenosząc delikatnie ciepło w głąb organizmu – sama pozostaje chłodna; pacjent nie jest więc narażony na przykre uczucie przepocenia i przegrzania podczas korzystania z maty
.